Policia Komunale: FILLON KONTROLLI I MUZIKËS DHE PUSHTIMIT TË ZONAVE PUBLIKE

 

Policia Komunale në ditët në vijim do të nisë aksionin e kontrollit të lokaleve që transmetojnë muzikë në territorin e komunës së Ulqinit.

Siç thuhet, qytetarët shpesh ankohen për muzikë të lartë dhe zhurmë nga disa lokale të Ulqinit.

Nga PK-ja shtojnë se do të kontrollojnë edhe zënien e trotuareve ku janë të vendosur ilegalisht tavolina dhe karrige.

“Lusim të gjithë ata që e bëjnë këtë të lirojnë hapësirat publike, porosisin nga Policia Komunale e Ulqinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…