Policia: KONTROLLUAN LOKACIONET, NJË PERSON ARRESTOHET NË ULQIN

Prangat, Lisice, Policia, PolicijaNga Drejtoria e policisë u njoftua se punonjësit e policisë të premten kontrolluan 11 lokacione në Ulqin dhe Tivar.

“Të kontrolluarve u sekuestruan pistoleta e tipit “CZ” cal 6,35, 11 copë municione gjuetie cal 12mm, thika, nëntë telefonë cellular, katër automjete dhe katër fletore planifikimi”, thuhet në kumtesë.

Prokuroi shtetëror në Prokurorinë themelore në Ulqin urdhëroi që të arrestohet T.O. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale mbajtja ilegale e armëve dhe materieve shpërthyese, ndërsa kundër S.J. (23) të dorëzohet padia penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…