Policia Kufitare: NË ULQIN PËR 11 MUAJ U SEKUESTRUAN 275 KG KANABIS

Sukubine-Muriqan, Sukobine-Murican, Kufiri, GranicaPjesa më e madhe e drogës të llojit kanabis kalohet në Mal të Zi përmes kufirit shtetëror me Republikën e Shqipërisë, njoftohet nga Drejtoria e Policisë.

“Konkretisht, bëhet fjalë për rripin e gjelbër dhe të kaltër në Ulqin, lumin Buna, liqenin e Shkodrës dhe zonën malore kah veriu, ku kontrabandistët  përdorin terrenet vështirë të kalueshme dhe shtigjet vështirë të qasshme”, thonë nga policia.

Shtohet se në zonën të cilën e mbulon Stacioni i Policisë Kufitare Ulqin për 11 muaj të vitit të kaluar u sekuestruan 275 kilogram kanabis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…