Policia: MBYLLET PIKA KUFITARE NË SUKUBINË PËR 72 ORË

Sukubine-Muriqan, Sukobin-Murican, Kufiri, GranicaShqipëria sot në ora gjashtë të mëngjesit mbylli pikën e përbashkët kufitare me Mal të Zi, Sukubinë – Muriqan, njoftoi TV Vijesti, duke u thirrur në Vesko Damjanoviqin, ndihmës drejtorin e Sektorit të Policisë Kufitare.

Pika kufitare u mbyll për të gjithë makinat, ndërsa i lejohet lëvizja këmbësorëve.

Damjanoviq tha se pika kufitare, për momentin, është mbyllur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…