Policia: NË SUKUBINË SEKUESTROHEN 3,7 KG DROGË

 

Sukubine-Muriqan, Sukobine-Murican, Kufiri, GranicaPunonjësit e Drejtorisë së Doganave dhe Drejtorisë së Policisë të mërkurën në bashkëpunim me policinë kufitare të Republikës së Shqipërisë, në Pikën e Përbashkët Kufitare Sukubinë – Muriqan, në një automjet gjetën 3,7 kilogram kanabis.

Policia arrestoi personin i cili drejtori automjetin, V.S. (25) shtetasin e Shqipërisë, i cili, siç dyshohet, tentoi që në automjet të kontrobandojë kanabisin nga Shqipëria në Mal të Zi.

V.S., së bashku me automjetin dhe lëndën narkotike, iu dorëzua zyrtarëve të policisë kufitare të Shqipërisë për veprim të mëtejmë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…