Policia: ZBULOHEN DHE SEKUESTROHEN PISTOLETA DHE MARIHUANA, DY PERSONA U PROCEDUAN

Policia, PolicijaPunonjësit e Drejtorisë së Policisë në Ulqin sot, duke vepruar sipas informatave operative, gjatë kontrollit zbuluan pistoletën në pronësi ilegale dhe marihuanën.

Me kontrollin e shtëpisë dhe të hapësirave të tjera të cilat i përdorin G.B. dhe A.B. nga Ulqini zyrtarët policor gjeten dhe sekuestruan pistoletën e tipit M-57 TT dhe materien bimore me ngjyrë të gjelbër të mbyllët për të cilën dyshohet se është drogë e llojit marihuana me peshë rreth 1.5 gram.

Për rastin u njoftua prokurori kompetent shtetëror i cili urdhëroi që kundër A.B. të ngritët padia penale në procedurë të rregullte për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale mbajtje pa leje të armëve dhe lëndëve shpërthyese.

Kundër G.B. do të dorëzohet padia kundërvajtëse në procedurë të rregullt për shkak të kundërvajtjes së kryer nga Ligji për Parandalimin e Keqpërdorimit të Drogës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…