Porcioni falas: KOMUNA PARTNER NË PROJEKT

porcion falas (1)Grupi i qytetarëve, i cili me 2 janar inicioi aksionin human të ndarjes së porcioneve falas, u takua sot me kryetarin e Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq.

Me kënaqësi të ndërsjellët u arrit marrëveshja de Komuna do të jetë partner në këtë aksion humanitar, si gjatë kohëzgjatjes së aksionit të ndarjes së porcioneve falas, ashtu edhe në periudhën e ardhshme, kur Ulqini, si shumë qytete në Mal të Zi do të bëhet me Kuzhinë Popullore.

Ulqinakët, në krye me nikoqirin, edhe një herë treguan humanizmin e vet dhe vërtetuan se janë njerëz me zemër të madhe, të gatshëm ti ndihmojnë atyre që kanë nevojë, konkluduan në fund të takimit vullnetarët e Porcionit falas.

Kryetari i Komunës e njohu rëndësinë e kësaj nisme, si të këtij aksioni, ashtu edhe të projektit të Kuzhinës Popullore dhe premtoi se do të jetë jetë partner serioz dhe i përkushtuar i kësaj iniciative humane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do