Portali Ul-info pyet, qytetarët/et marrin pjesë: A KA MUNGESË TË PARQEVE PËR FËMIJË NË ULQIN?

Në Ulqin, fëmijët parashkollorë dhe të moshës shkollore mund të luajnë të qetë vetëm në dy vende publike: në Parkun e Qytetit në Ranë dhe Parkun në fshatin Zenelaj, në zonën e Anës së Malit. Në disa hapësira të tjera për fëmijë në qytet janë thyer inventarët dhe pajisjet tjera dhe nuk janë riparuar, ndërsa parqet e rinj nuk po ndërtohen.

Nga Komuna thonë që investimet për të vegjlit janë një nga prioritetet në punën e tyre.

2 Responses

  1. Nuk ka si me pasë parqe për fëmijt në Ulqin pasi tash 25 vite udhëheqsit e komunës tonë për interesa personale cfardo parku a gjelbrimi e kan shëndrru në troje ndërtimore.
    Turp he Zoti Madh ishalla iu merr hakun.

  2. Komuna,qeveria.pse a mos duhet ne prindërit te ndertojmë parqe publike,,joooo,komuna, qeveria kto duhet t’i ndërtojnë.asnje investim ne Ulqin,ku shkojnë taksat e qytetarve,kudo ujra te zeza qe qelbet qyteti er,trotuaret për makinat se kembesor jo,se mos flasim për parqe per femijet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuzhina tradicionale: ENCIKLOPEDI ME MBI 300 RECETA TË SHIJEVE TË ULQINIT

Nxënësit vizituan centralin me erë në Mozhur: MBOLLËN EDHE DISA PISHA

Zjarri përfshinë ordinancën private: SHKAKTON DËME TË MËDHA MATERIALE

Ulqin: KODRA E PINJESHIT, FUSHA DHE TYRBJA E HARAPIT
Ulqin: KODRA E PINJESHIT, FUSHA DHE TYRBJA E HARAPIT

Mbi pyllin e Pishave ndodhet kodra e Pinjeshit, me pamje të mrekullueshme në det dhe Kalanë e Ulqinit. Në Ulqin për shekuj me radhë kanë jetuar zezakët të cilët i sollën këtu kusarët dhe detarët e Ulqinit

Ljubitelji kazino igara će ovog puta biti u teškoj situaciji!
Ljubitelji kazino igara će ovog puta biti u teškoj situaciji!

Sigurni smo da je veoma mali broj ljudi na svijetu koji nisu čuli za mega popularnu kazino igru koja nosi ime Aviator! Bilo da ste ljubitelji online kazina, ili ne, pomenuta igra je “zarazila” cijeli svijet,

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E ULQINIT

Nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 dhjetor, në periudhën prej orës 08 deri në 15, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet

Gjeka: KRIVOKAPIQ HUMBI BESIMIN, SA MË PARË TË JAP DORËHEQJEN
Gjeka: KRIVOKAPIQ HUMBI BESIMIN, SA MË PARË TË JAP DORËHEQJEN

Kryetari i Partisë Demokratike dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Fatmir Gjeka deklaroi se kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq duhet të jap dorëheqjen. „Ai nuk është në lartësinë e detyrës,

Kuvendi i Malit të Zi: DO TË HETOHET “AFERA MOZHUR”
Kuvendi i Malit të Zi: DO TË HETOHET “AFERA MOZHUR”

Nënkryetarja e Kuvendit të Malit të Zi Branka Boshnjak paralajmëroi inicimin e hetimit parlamentar dhe formimin e këshillit anketues për aferën “Mozhur”. Boshnjak e deklaroi këtë gjë gjatë takimit me djalin