Portali UL-info: SHTATË VITE NGA FILLIMI I PUNËS

UL info LogoTë mërkurën, më 3 qershor, mbushën plotë shtatë vite nga fillimi i punës së Portalit Ul-info. Ky është një përvjetor modest, por tregon për ekzistencën e medias tonë.

Në këtë periudhë 2.557 ditore publikuam saktësisht 26.996 informata, opinione, analiza ose kuriozitete, në dy gjuhë, që do të thotë se çdo ditë në Portalin Ul-info kishte më shumë se 10 përmbajtje të reja.

Besueshmërinë e medias e dëshmon fakti se ndiqet brenda dhe jashtë vendit, se na citojnë mediat tjera, se njerëzit na besojnë.

Prandaj, për shembull, është logjike që pikërisht përmes kësaj platforme diaspora e Ulqinit do të iniciojë promovimin e ideve, projekteve, planeve dhe vizioneve të veta për zhvillimin e kësaj komune.

Qasja profesionale dhe e përgjegjshme ndaj gazetarisë dhe opinionit të cilën e kultivuam gjatë tërë kësaj periudhë u vërtetua edhe gjatë pandemisë së koronavirusit. Lexueshmëria e portalit u rrit dukshëm, sepse opinioni dëshiroi dhe fitoi informatat e shpejta dhe të sakta, pa sensacionalizëm dhe përhapje të panikut.

Me kënaqësi theksojmë se pothuajse të gjitha kompanitë që reklamohen në faqen tonë, gjenden në Listën e Bardhë të Drejtorisë Tatimore. I falënderojmë për bashkëpunimin dhe iu dëshirojmë suksese në punë, njëjtë sikur të gjithë atyre që e përdorin faqen tonë për shpallje të ndryshme.

Patjetër, edhe të gjithë ato që na ndjekin dhe përkrahin.

Përzemërsisht,

Mustafa Canka, kryeredaktor

Admir Gjoni, administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do