Prokuroria dhe policia: HETOJNË TË MIRAT DETARE

Velika plaza, Plazhi i madhUshtruesi i detyrës të prokurorit të lartë shtetëror Veselin Vuçkoviq ka deklaruar që nën vëmendjen e prokurorisë është dhe Ndërmarrja publike për menaxhimin e të mirave detare.

Gazeta “Informer” ka shkruar që drejtori i Të Mirave detare Rajko Baroviq dyshohet  që kushtëzon shtyrjen e kontratës qiramarrësve të plazheve për vota të dhëna PSD-së (SDP). “Kjo lëndë është në fazën e hetimit. Vendimi nuk është marr akoma, kur të kemi rezultate do të japim informata lidhur me këtë çështje”, tha Vuçkoviq.

Ministri i punëve të brendshme Rashko Konjeviq ka thënë që në fillim të vitit të kaluar ka kërkuar që prokuroria speciale të merret me shkrimet mediatike për shkeljen e procedurave ligjore. “Në këtë kontekst edhe për shkrimet lidhur me procedurat e tenderit në NP Të Mirat detare. Apeli im është që të kontrollohet çdo gjë”, tha Konjeviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,