Prokuroria në Ulqin: ARRESTOHET NUSRET KOSHUTA

Prangat, Lisice, Policia, PolicijaNusret Koshuta nga Rozhaja u arrestua të martën pasdite në Ulqin për shkak të dyshimit se kreu veprën penale ndërtim pa leje, shkruan “Vijesti”.

Koshuta të mërkurën do të dëgjohet nga Prokurori Themelor Shtetëror Faruk Resulbegoviq, me kërkesë të të cilit është arrestuar për shkak të mundësisë të ndikojë tek dëshmitarët.

Inspektori Urbanistik – Ndërtimor Jovan Martinoviq vulosi me 13 nëntor kantierën ndërtimore në Ullishtën e Ulqinit, në Bashbylyk, në të cilën Koshuta i kreu punimet.

Koshuta u dëgjua në policinë e Ulqinit, u deklarua jozartarisht për “Vijesti”. Ai inspektorëve i tha se e angazhoi miku i tij Jeton Morina nga Kosova – që nga zjarri të pastrojë tokën e cila është në emër të motrës së tij Flora Camaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë