Prokuroria: PROPOZIM AKUZUES KUNDËR MUHAMET NIKËS

Gjykata themelore, Osnovni SudProkuroria themelore shtetërore në Ulqin ka dorëzuar sot në gjykatë propozimin akuzues kundër zyrtarit të Komunës së Ulqinit Muhamet Nikës.

Siç tha për Portalin Ul-info prokurori Vlladimir Savoviq, Nika akuzohet për shkak të kryerjes së veprës penale “shkelja e të drejtës për kandidim” nga neni 184 e Ligjit penal të Malit të Zi.

Savoviq tha se gjatë ditës së djeshme përfundoi seanca dëgjimore, në vetin e dëshmitarit, të disa anëtarëve të URA-së.

“Poashtu, u dorëzua edhe video materiali i cili u morr zyrtarisht me vendim të gjykatës”, shtoi prokurori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…