Prokuroria: PROPOZIM AKUZUES KUNDËR SHEFIT TË KADASTRËS NË ULQIN

Xhevdet Capriq, Dzevdet CapricProkurori në Prokurorinë themelore shtetërore në Ulqin Faruk Resulbegoviq ka dorëzuar propozimin akuzues kundër shefit të Njësisë zonale të Drejtorisë për patundshmëri Xhevdet Çapriq, shkruan „Vijesti“.

Siç theksohet, Çapriq dyshohet se ka kryer veprën penale keqpërdorimi i pozitës zyrtare.

Ai, siç thuhet, i mundësoi biznesmenit kontravers Mujo Rexhës që në vendbanimin Pinjesh të shes dy herë të njëjtën banesë prej 290 metrash katror në dëmë të një shtetasi të Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…