PSD Ulqin: ZGJIDHET KËSHILLI I RI KOMUNAL ME 25 ANËTARË

IMG-cd17c964e7d37e79a59a2d741d43b337-VOrganizata Komunale e Partisë Socialdemokrate në Ulqin mbajti Konventën në të cilën u përzgjodh Këshilli i ri Komunal i PSD-së Ulqin i cili numëron 25 anëtarë.

Me Konventë u realizua procesi i formimit të Këshillit të ri Komunal të Partisë që ishte obligim pas Kongresit të PSD-së i cili u mbajt me 29 qershor.

Skender Elezaga, kryetari shumëvjeçar i Këshillit Komunal të PSD-së dhe kryesuesi i Konventës shprehu kënaqësinë me faktin se PSD-ja në këtë komunë i konsolidoi radhë e veta dhe me konventën e sotme fillon cikli i ri i cili do të sjell rezultate akoma më të mira dhe do të forcojë edhe më shumë PSD-në në Ulqin.

Naser Resulbegu, kryetari i Këshillit Komunal të PSD-së Ulqin duke prezantuar rezultatet e Partisë në periudhën e kaluar katërvjeçare theksoi se kjo periudhë ishte plotë sfida politike nga të cilat PSD-ja doli më e fuqishme, me unitet të plotë veprues për realizimin e politikës të cilën, në vazhdimësi, po e bënë tash tre dekada.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre