PSP: MIRËKUPTIMI I ZHUGIQIT PARANDALOJ PASOJAT E KËQIJA

7CF09797-225F-4DFF-8E81-EE8CD8C8CD8D_w640_r1_s_cx45_cy0_cw55Partia socialiste popullore ka deklaruar që të shtunën vonë në mbrëmje, mbas vizitës së grevistëve të Qendrës për kulturë dhe thirrjes së tyre të flas me ministrin e financave të Qeverisë së Malit të Zi, kryetari i kësaj parti Srgjan Milliq ka biseduar me ministrin e financave në Mal të Zi dr. Radoje Zhugiq.

“Bashkërisht është gjetur zgjidhja në mënyrë që menjëherë të parandalohen çfarë do lloj pasojash për shëndetin e grevistëve. Në pajtim me këtë zgjidhje, në llogarinë e komunës së Ulqinit të hënën me 16 nëntor do të paguhen mjetet e kërkuara, duke respektuar plotësisht ligjin”, theksohet nga PSP-ja dhe shtohet që kryetari Milliq me këtë rast falënderon ministrin Zhugiq për mirëkuptimin e situatës dhe sjellje profesionale dhe njerëzore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“
Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“

Në Ulqin nga data 15 dhjetor deri më 10 janar organizohet manifestimi “Sweet December”. Emrat e tingullit muzikor, si në gjuhën shqipe ashtu edhe në

Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë
Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë

Stacioni Shëndetësor  në Katërkollë  Ambulanca e parë në vitin 1949  Në Katërkollë për nevojat e shërbimit shëndetësor dhe të mbrojtjes shëndetësore të popullatës, në vitin

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë