PSP: POLITIKA E ULQINIT I NGJANË CIRKUT

Cetkovic AndrijaOrganizimi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Ulqin është i domosdoshëm, sepse skena politike i ngjanë cirkut, vlerësojnë nga Partia socialiste popullore.

Kryetari i Këshillit komunal të kësaj parti Andrija Qetkoviq tha për TV Teuta që qyteti është sjell në këtë situatë me veprimin e papërgjegjshëm të përbërësve të kësaj dhe disa pushteteve të mëhershëm. Ai dha që në këtë kaos të programuar disa kalojnë mirë financiarisht, kështu që, siç shtoi ai, ato i bëjnë të gjitha që Ulqini mos të futet në rrjedha normale.

Sipas fjalëve të tija, disa pjesëmarrës në skenën politike me pengime tentojnë të qëndrojnë në pushtet. “Forca blenë kohë dhe përfaqësuesi i saj me siguri, siç mësova, nuk do të jetë në Kolegjiumin tek kryetari i Kuvendit të premten”, tha Qetkoviq.

Lideri i PSP në Ulqin ka shprehur pritshmërinë që qytetarët në votimet e ardhshme do të votojnë ato të cilat i dëshirojnë të mirë Ulqinit, e jo atyre të cilëve pushteti ju duhet të kënaqin interesat personale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me kryeministrin do të përfshijë edhe një sërë ministrash

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë punimet për ndërtimin e “Ville Version”,

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij, kjo dinamikë është është dakorduar të hënën në një bisedë