PSP: U FORMUA ASOCIACIONI I GRAVE

Ulcinj,_Montenegro_-_Sept._2010Në Ulqin fundjavën e kaluar u mbajt mbledhja e Këshillit iniciues të Asociacionit të grave të Partisë socialiste popullore Ulqin, në të cilën ishte i pranishëm kryetari i kësaj parti Srgjan Milliq. Nga mbledhja është deklaruar që jetojmë në situatë të vështir ekonomike në të cilën më të prekshme janë gratë dhe më shumë se gjysma janë mbi 35 vite jetë. Në shoqërinë tonë numri i madh i grave nuk janë ekzistencialisht të siguruara. Në periudhën e deritashme shumë na kanë premtuar, por jemi të vetëdijshëm që nuk ka perspektiv me këtë pushtet.

Shpresojmë në përkrahjen më të madhe në zgjedhjet lokale me 26 janar të vitit 2014, ku presim rezultate shumë më të mira, të cilët do të realizojnë rrugën drejt të ardhmes më të mirë, thuhet nga Asociacioni i grave PSP-Ulqin.

Anëtarët e Asociacionit të gruas PSP-Ulqin, me kryetarin Milliq, kanë vizituar grevistët e Qendrës për kulturë dhe i dhanë përkrahje për kërkesat e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi