Qendra ditore: FËMIJË SI TË GJITHË TË TJERËT

Otvaranje Centra, Qendra per femijePas përfundimit të punimeve në Qendrën ditore për fëmijë dhe të rinj me pengesa dhe vështirësi në zhvillim “Sirena” në Ulqin në rindërtimin, restaurimin dhe rinovimin e hapësirave ekzistuese, duke iu përshtatur standarteve për fëmijët dhe të rinjtë në këtë institucion, duke përfshirë edhe pajisjen e ambienteve me mjete bashkëkohore për stafin punues i cili është duke realizuar, planin dhe programin individual, janë investuar mjete të konsiderueshme, falë donacionit të Agjensisë Turke për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar TIKA, e cila ka mbështetur realizimin e këtij projekti me vlerë 34.107euro.

Drejtori i Qendrës Ditore për fëmijë dhe të rinj me pengesa dhe vështirësi në zhvillim “Sirena” Bilal Alaj ka falënderuar të gjithë që kanë kontribuar në përmirësimin e kushteve në këtë qendër,

Ai tha që Qendrës për tu kompletuar i nevojitet dhoma senzorike. “Shpresoj që kjo dëshirë në të ardhmen të bëhet realitet, sepse do të jetë në shërbim të fëmijëve, që nga ne duan mirëkuptim, respekt, tu gjendemi pranë, t’i shikojmë ashtu siç janë në të vërtetë – fëmijë si gjithë të tjerët”, shtoi Alaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,