Qetkoviq: TË SHOHIM A ËSHTË PDS OPOZITË

Loro-AndrijaKryetari i Partisë socialiste popullore Andrija Qetkoviq tha që do të ishte ndodhi që nuk mbahet në mend në praktikën politike që një pjesë e opozitës të injoroj propozimin e pjesës tjetër të opozitës për shkarkimin e kryetarit të komunës.

Ai të hënën ka dorëzuar iniciativën që në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit komunal me 12 nëntor nga funksioni i udhëheqësit të komunës të shkarkohet Nazif Cungun. Iniciativa është plotësisht e bazuar në ligj sepse Cungu për dy vjet nuk ka dorëzuar raportin e punës”, tha Qetkoviq për “Vijesti” duke theksuar që pret përkrahjen e të gjitha klubeve duke përfshirë dhe PDS-në.

Mirëpo kryetari i PDS Loro Nrekiq deklaroi që në këtë moment partia e tij nuk do të përkrah shkarkimin e Cungut. “Zgjedhjet janë aty, kështu që qytetarët le të ndërrojnë”, shtoi Nrekiq.

Ai njëkohësisht tha që ka mundësi që PDS mos të marrë pjesë në mbledhjen e rregullt të KK Ulqin, por ka theksuar që ky vendim akoma nuk është pru në organet e partisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,