Qeveria: 1,4 MILION EURO PËR SPITALIN E TIVARIT DHE SHTËPINË E SHËNDETIT NË ULQIN

Foto AmbMinistrat e shëndetësisë dhe ekonomisë, Kenan Hrapoviq dhe Dragica Sekuliq, kanë nënshkruar kontratën me JV „LD GRADNJA d.o.o.-RAMEL d.o.o.-ENING d.o.o për kryerjen e punimeve në Spitalin e Përgjithshëm në Tivar dhe Shtëpinë e Shëndetit në Ulqin në kuadër të fazës së dytë të projektit “Efikasiteti energjetik në Mal të Zi”.

“Vlera e kontratës është 1.402.448,48 EUR”, e ka të bëjë me zëvendësimin e dritareve, vendosjen e termo izolimit në fasadë, vendosjen e termo izolimit në pullaz, zëvendësimin dhe përmirësimin e sistemit për përgatitjen e ujit të ngrohtë, përmirësimi i sistemit të ndriçimit dhe atij të ngrohjes , thuhet në kumtesën e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ministrja e Ekonomisë Dragica Sekuliq shprehu pritshmërinë se pas kryerjes së punimeve këto objekte do të jenë shembull për përparësitë e zbatimit të masave të efikasitetit energjetik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre