Qeveria: MARKOVIQ VIZITOI „HOLIDAY VILLAGE MONTENEGRO“

Markovic KarismaKryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dushko Markoviq vizitoi të premten kompleksin hotelerik – turistik „Holiday Village Montenegro“ i cili punon në kuadër të kompanisë „Karisma Hotels Adriatic Montenegro“, e i cili u hap para një viti.

Menaxhmenti i kompleksit të ri hoteleriko – turistik të ndërtuar në themelet e ish hoteleve „Belvi“ dhe „Olimpik“ informoi kryeministrin për aktivitetet të cilat i ndërmerr dhe shprehu kënaqësinë me punën në vendin tonë.

Kryeministri Markoviq vizitoi pjesën e re të kompleksit, të hapur para më pak se një muaji, i cili përfshinë 96 për qind të apartamenteve luksoze, dy pishina të reja, një për të rritur dhe një për të rinj, dhe përmbajtjet të tjera.

Kryeministri Markoviq uroi drejtuesit e kompleksit hotelerik „Holiday Villages Montenegro“ për objektet e reja dhe për faktin se edhe në parasezon kanë të mbushur 80 për qind të kapaciteteve duke vlerësuar se kjo e dhënë, si dhe të gjithë parametrat, tregojnë se ky sezon turistik do të jetë shumë i suksesshëm, siç ishin edhe dy të kaluarat.

„Karisma Hotels Adriatic Montenegro“ para më pak se dy vitesh morri me qira një pjesë të pronës së NHT „Riviera e Ulqinit“ me kontratë e cila përfshinë investimin prej mbi 30 milion euro për adaptimin e hotelit, modernizimin dhe krijimin e përmbajtjeve të reja turistike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre