Qeveria: PREJ TË MARTËN ULET ÇMIMI I KARBURANTIT, TË PREMTEN DHE TË SHTUNËN PUSHIM, PREJ TË HËNËN…

Vlada, QeveriaNga Ministria e Ekonomisë njoftuan se prej mesnatës dizeli në Mal të Zi do të jetë më i lirë shtat cent, kështu që dy javët e ardhshme do të kushtojë 0,89 euro.

BMB 98 do të vazhdojë të kushtojë 1,02 euro për litër, ndërsa BMB 95 0,98 euro.

Njëkohësisht nga Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale kanë njoftuar se për shkak të Ditës së Punës, ditë pushimi do të jenë e premtja me 1 dhe e shtuna me 2 maj.

Përndryshe, u njoftua edhe se prej të hënën, me 4 mars, do të jetë e obliguar mbajtja e maskave ose shamive në hapësirat e mbyllura publike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë