Radhët kilometrike në kufi: Balla telefonatë me Abazoviq, normalizohet situata

Pas radhëve të gjata prej tre kilometrash të krijuara pikën kufitare të Hanit të Hotit, Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Taulant Balla ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviq dhe Ministrin e Brendshem Filip Axhiq.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se Balla ka kërkuar lehtësim të të proceduarve të kalimit në pikën kufitare.

Pas këtij komunikimi është lehtësuar trafiku dhe ka filluar normalizimi i situatës në Pikën e Kalimit Kufitar në Hanin e Hotit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…