Rama: UNË JAM KRYEMINISTRI I RI I SHQIPËRISË

“Sot ju populli i Shqipërisë vendosët të ma ngarkoni mua dhe skuadrës tonë kombëtare të Rilindjes, së bashku dhe në mënyrë të pandarë me partnerët tanë, të LSI dhe me aleatët e tjerë këtë përgjegjësi kaq të madhe.”- tha të martën mes shumë simpatizantëve  të grumbulluar para selisë së PS-së, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama.

Ai shtoi se do të jetë kryeministri të gjithë shqiptarëve, por edhe kryeshërbëtori i tyre.  Duke e cilësuar fitoren si nisjen dhe jo mbërritjen, Rama theksoi se ndryshimi që duam nuk mund të arrihet brenda natës. “Kjo fitore nuk është mbërritja por vetëm nisja. Kjo fitore është era e ndryshimit që fryn lirisht në të gjithë Shqipërinë, por tani nis puna e madhe për ta bërë ndryshimin realitet. Ndryshimi nuk do të vijë brenda natës, as kollaj, sepse siç e kam parë në rrugën e  jetës sime, asgjë nuk vjen kollaj, por duhet të punosh dhe sakrifikosh fort për ta arritur.”- theksoi Rama.

Ai tha se tani që zgjedhjet përfunduan, vullneti im është tu shërbejë të gjithëve me përkushtim, dhe jo vetëm atyre që fituan. “Votën plebishitare unë nuk e konsideroj si triumfin e palës tonë, përkundrazi shumica marramëndëse që na dhanë shqiptarët më bën ende më realist për sfidën marrëmëndese që duhet të fitojmë përmes qeverisjes sonë. Pjesë e kësaj sfide është që asnjë zgjedhës i palës tjetër të mos ndihet keq, asnjë rrogëtar që i shërben këtij shteti  falë meritës, të mos ndihet i kërcënuar, asnjë burim mediatik që ka mbështetur alternativën e kundërshtarit të mos ndihet i rrezikuar. Të gjithë meritojnë respektin tonë,  se ndryshimi s’ka ardhur për ti bërë keq askujt që s’ka bërë keq, duke shkelur ligjet e këtij vendi.”- tha Rama.

Rama falënderoi edhe kreun e PD-së, Sali Berisha, të cilit i uroj gjithë të mirat në jetën e tij private, ndërsa e falënderoi, për të gjitha ato, që sipas Ramës, historia mbase mund t’i vlerësojë nesër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

New York: Kryeministri Dritan Abazoviq takohet me diasporën shqiptare
New York: Kryeministri Dritan Abazoviq takohet me diasporën shqiptare

Kryeministri malazez Dritan Abazoviq i cili ndodhet për një vizitë disaditore në Nju Jork, pjesëmarrjen në sesionin e 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB), zhvilloi një sërë

Tenderi në vijim: SË SHPEJTI ASFALTIMI I BULEVARDIT “TEUTA”
Tenderi në vijim: SË SHPEJTI ASFALTIMI I BULEVARDIT “TEUTA”

Menjëherë pas normalizimit të Portalit të Prokurimit Publik, Komuna e Ulqinit shpalli tender për asfaltimin e rrugëve në territorin e kësaj vetëqeverisje lokale. Siç thuhet në ftesë, vlera totale e këtyre

Suela Dibra Kaca: FËMIJËT GJITHNJË E MË SHUMË KANË NEVOJË PËR KËNDET E LOJËRAVE
Suela Dibra Kaca: FËMIJËT GJITHNJË E MË SHUMË KANË NEVOJË PËR KËNDET E LOJËRAVE

Të gjithë i kujtojmë vitet e fëmijërisë dhe ndër kujtimet që nuk i harrojmë asnjëherë janë lojërat me shokët e shoqet dhe aventurat e bukura të asaj moshe. Sot fëmijët tanë përballen me një përvojë tërësisht

Takimi me afaristët turistik: FILLUAN PREGADITJET PËR SEZONIN E ARDHSHËM
Takimi me afaristët turistik: FILLUAN PREGADITJET PËR SEZONIN E ARDHSHËM

Në hotelin Otrant, me inicjativë të Organizatës Turistike të Ulqinit, është organizuar takimi ndërmjetafaristëveturistik të qytetit, udhëheqësisë së Komunës, dhe ndërmarrjes sh.p.k. “Veprimtaritë Komunale”.

TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË
TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË

Të shtunën me datë 24.09.2022 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Hadzici friends” në sportin e Taekwondo-së për të dy disciplinat, Ndeshje dhe Forma. Ky aktivitet i Taekwodo-së mblodhi