Reagimi i URA-së: TË GJITHË E DIJNË MIRË SE KUSH BLENË VOTA NË ULQIN

“Të gjithë e dimë se e vetmja gjë që di të bëjë Unioni Demokratik i Shqiptarëve është blerja e votave, që po bëhet bashkë në Ulqin nga djali i Mehmet Zenkës, Hasan dhe aktivisti i PDS-së, Tihomir Rakocevic. Kjo është e vërteta absolute që e di i gjithë Ulqini. U bëjmë thirrje organeve kompetente shtetërore që të monitorojnë të gjithë procesin, por edhe të hetojnë pretendimet tona dhe të tyre për blerje votash dhe të përcaktojnë se kush e thotë realisht të vërtetën”, tha Këshilli Komunal i URA-së Ulqin, si përgjigje të akuzave të mëparshme të bartësit të listës së UDSH-së. Mehmet Zenka.

LQ URA Ulqin thekson se deklaratat e pafuqishme, keqdashëse dhe tragjikomike të bartësit të listës së UDSH-së, Mehmet Zenka, nuk janë të habitshme. LQ URA fton qytetarët e Ulqinit që të mendojnë nëse Zenka është në gjendje të udhëheqë një komunitet lokal, e lëre më Ulqinin si komuna më premtuese në Mal të Zi. Ulqini ka nevojë për staf të ri, të aftë dhe të arsimuar, bartës të ndryshimeve për të mirë, jo Zenka dhe dinosaurët e së kaluarës, që duan të jenë varëse e Partisë Demokratike të Socialistëve në planin e shkatërrimit të mëtejshëm të qytetit.

LËVIZJA QYTETARE URA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët e lartë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,