Resulbegoviq: CUNGU PRAP IKU

Mbasi që të premten reagoi kryetari i Ulqinit Nazif Cungu, të shtunën me kumtesë ka reaguar nënkryetari i Komunës dhe lideri i PSD-së Selim Resulbegoviq. Reagimin e tij e japim në tërësi.

 

Cungu iku dhe për të tretën herë! Në vend që ti përgjigjet akuzave serioze nga ana e PSD-së ai vazhdon me plagjiatura, manipulime dhe insinuata, çka, duhet ta pranojmë, është e vetmja gjë që dinë të bëjë.

Prapë tema për “shkarkimin” tim si vija e fundit e mbrojtjes, apo shpëtimi nga situata e mjerueshme, në të cilën, me (mos)punën e vet, e ka pru vetveten.

Për këtë letër ligjërisht të pavlefshme, me të cilën edhe njëherë tregon, tashmë paditurinë e vetë antologjike, nuk dëshiroj të harxhoj fjalë.

Mungesa e përkrahjes për Raportit e (mos)punës së tij nga ana e asnjërit nga partnerët e koalicionit të cilët përbëjnë shumicën e cila e ka zgjedhur, që tani e sjell atë në pozitën e “ish kryetarit”.

Sa i përket thënieve për “dyshimet në lidhje me aktivitetet e mija të mundshme korruptive dhe interesat e mija personale” mezi pres që ta caktoi Kuvendin ku ai do të jetë në tapet, të jap llogari këshilltarëve dhe qytetarëve për punën e tij, interesat e tija personale dhe punët e tija të mundshme korruptive.

Nëse nuk ik edhe për të katërtën herë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT
Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT

Në fillim të javës së ardhshme do të fillojë zbukurimi tradicional i Ulqinit në prag të festave të Vitit të Ri dhe të Krishtlindjeve. Siç mësojmë, qyteti do të dekorohet shumë më larmishëm se në vitet

Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS
Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS

Zyrtari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Bernard Çobaj, së shpejti do të emërohet i ngarkuar me punë në Ambasadën e Malit të Zi në Prishtinë, mëson Portali Ul-info. Mali i Zi dhe Republika e Kosovës

Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA
Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA

  Nëse dëshironi që dhjetorin dhe festat e fundvitit ti kaloni në bregdet, Ulqini është zgjedhja juaj e duhur sepse kete vit Ulqini do të shëndrrohet në një destinacion feste, festat e fundvitit do

Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit
Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë do të organizojnë veprimtarinë shkencore dhe jubilare “NJË KOMB – NJË GJUHË LETRARE”, me rastin e

Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”
Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”

Komuna e Ulqinit dhe SH.P.K. Putevi Bar, si ofertues me ofertën më të volitshme, kanë lidhur Kontratën për Rindërtimin – Asfaltim të Bulevardit Teuta dhe Rrugës “28 Dhjetori”. Vlera e kontratës së nënshkruar