REVIZIONI SHTETËROR: MENDIM NEGATIV PËR RAPORTIN E PD-SË

Partia demokratikeInstitucioni shtetëror i revizionit dha mendim negativë për raportin financiar të Partisë demokratike (PD) duke theksuar se në të është paraqitur në mënyrë të pavërtetë puna e partisë së Fatmir Gjekës, shkruan “Vijesti”.

Në mendim theksohet se PD-ja, mbas përpilimit të raportit financiar, ka dërguar para të cilat i ka fituar nga buxheti shtetëror në llogaritë e partnerëve të vet të koalicionit, edhe pse kjo gjë nuk është e lejuar.

Kështu, siç theksohet, në vitin 2014 në llogaritë e Lidhjes demokratike në Mal të Zi dhe Alternativës shqiptare janë transferuar 46.200 euro.

Revizioni ka paralajmëruar në raportin e PD-së nuk është evidentuar prona e partisë me vlerë 1.207 euro, si dhe që nuk janë paguar taksat për të punësuarit në parti dhe qira të hapësirave partiake, të cilat në Ostros kushtojnë 100, ndërsa në Katërkollë 200 euro në muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do