Rezultati i sportistëve: GJYSMË-SUKSES

Rukomet Ulcinj, Hendboll Ulqin 1Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të enjten në xhiron e katërt të Ligës së pare të Malit të Zi skuadrën “Mojkovac” 34:30 dhe kanë shënuar fitoren e dytë në garën e sivjetme. Gol shënuesi më i mirë ishin Vasileviq me 13 dhe Stankoviq me 9 gola.

Ndërsa basketbollistët e Ulqinit kanë shënuar dhe humbjen e pestë këtë sezon. Ato të dielën para tifozëve të vet kanë pësuar humbje nga ekipi “Lovqen Basket” me rezultatin 87:79 (18:16, 17:18, 26:20, 26:25). Ulqini gjendet në pjesën e poshtme të tabelës së Ligës së parë Erste të Malit të Zi në Basketboll me nëntë pikë të fituara.

Ndeshja e xhiros së 12 të Ligës së regjionit jugor të futbollit në mes Hajdukut të Tivarit dhe Federalit të Ulqinit do të luhet të hënën, me fillim në ora 13.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…