Rifat Fteja: DO TË PADISË GAZETËN „DAN”

Rifat FtejaUlqinaku Rifat Fteja ka demantuar si krejtësisht të pavërteta thëniet në tekstin e “Dan-it” nga e enjtja që policia e kërkoi për kontrabandë të kokainës nga Amerika Latine.

“E vetmja gjë e vërtetë është që kam jetuar në SHBA, dhe atë deri në vitin 1996, kur u zhvendosa në Mal të Zi. Jam njëri familjar i cili e ka prejardhjen nga një familje e njohur ulqinake dhe i cili jeton jetë të qetë, ndërsa thëniet e pavërteta të tekstit më kanë prekur jashtë mase, si mua, ashtu dhe tërë familjen time. Emri im përmendet në epitetin e tregtarit më të madh të lëndëve narkotike, gjë që është tërësisht absurde, e që e dinë tërë Ulqini dhe tërë rrethi im. Asnjëherë nuk më kanë kontaktuar nga cilido organ shtetëror në Mal të Zi lidhur me ngjarjet të cilët janë temë e artikullit, ndërsa unë jetoj në Mal të Zi dhe jam i gatshëm ti përgjigjem çdo ftesë eventuale të organeve kompetente shtetërore”, theksoi Fteja dhe shtoi që kundër gazetës “Dan” do të çojë padi për artikullin e botuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do