Rizaj: KOSOVARËT DO TË SULEN NË ULQIN, VALA E PARË NË FILLIM TË KORRIKUT

shkelzen-rizajNë bazë të anketës të cilët e bëri Qendra Turistike e Kosovës, mysafirët nga ky vend edhe këtë verë do të pushojnë masovikisht në rivierën e Ulqinit, njoftoi drejtori i kësaj organizate Shkelqen Rizaj.

Ai për “Vijesti” tha se mysafirët nga Kosova do të fillojnë të vijnë në qershor, ndërsa vala e pare e madhe pritet në fillim të korrikut.

Sipas fjalëve të tija, Ulqinakët duhet të mendojnë për uljen e çmimeve deri në 20 për qind, duke theksuar se të njëjtën gjë tashmë e kanë bërë Greqia, Turqia dhe Shqipëria.

Rizai apeloi tek organet shtetërore të Malit të Zi që të bëjnë çdo gjë në mënyrë që pikat kufitare në Sukubinë dhe Kullë të jenë sa më efikase dhe pa tollovi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…