S.Gjurishiq pranoi vrasjen: GRINDJE, PASTAJ VRASJE PËR SHKAK TË FEMRËS

Ubistvo, vrasjeUlqinaku Savo Gjurishiq (29) ka pranuar para hetuesve që mbrëmë rreth orës 19:35, në vendbanimin Pinjesh, me të shtëna nga pistoleta ka vrarë Beqa Likajn (53) nga Kosova.

Likaj kishte edhe nënshtetësinë malazeze, e një kohë të gjatë ka jetuar në Zvicër.

Policia ka njoftuar se Likaj dhe Gjurishiq janë grindur në banesën e mikeshës së përbashkët M.D. nga Plevla, ndërsa Gjurishiq e përfundoi grindjen me të shtëna nga pistoleta.

Siç transmetojnë “Dnevne novine”, ai mbas vrasjes iku në drejtim të ish hotelit “Galeb”, ku në shkurre hodhi pistoletën nga e cila ka shtënë, por mbas 20 minutash është përcaktuar vendndodhja e tij dhe është arrestuar.

Gjurishiqi akuzohet për veprën kriminale “vrasje e rëndë” dhe sot do të dërgohet në seancën dëgjimore tek Prokurori i lartë shtetëror në Podgoricë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: të hënën: në periudhën prej orës

Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT
Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT

Në fillim të Plazhit të Madh, në një sipërfaqe prej rreth 81 mijë metrash katrorë, do të ndërtohet një port peshkimi. Porti do të do të ketë dedikim të përzier, gjëgjësisht do të ketë 60  vende ankorime

OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI
OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI

Organizata Turistike e Ulqinit, nen organizimin e Organizates nacionale Turistike te Malit të Zi, po merr pjese për herë të parë në panairin e turizmit Balt Tour 2023, i cili do të mbahet në Riga nga data