S.Rexha: „OTRANT OLIMPIK“ DO TË LUAJË NË FUSHË TË VET

 

Futboll, Fudbal, Otrant OlimpikDrejtori sportiv i „Otrant Olimpikut“ Skender Rexha tha se ky klub, në pjesën e dytë të kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi, do t’i luajë ndeshjet vendase në fushë të vet, për dallim nga ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit.

„Falënderojmë Komunën e Ulqinit e cila përkrahu klubin dhe siguroi mjetet për rinovimin e dhomave të zhveshjes, e po ashtu meritë të madhe ka edhe pronari i kompanisë „Sport Bili“ Kabil Stankoviq i cili nuk kurseu makinerinë e tij në mënyrë që të plotësohen kushtet e Komisionit të Federatës Malazeze të Futbollit“, deklaroi Rexha.

Ai njëkohësisht falënderoi të gjithë donatorët të cilët ndihmuan që në afat rekord të përfundojnë punimet për rikonstruktimin e fushës dhe të objekteve ndihmëse duke theksuar se emrat e tyre do të publikohen në faqen e klubit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre