SAPUNI NGA VAJI I ULLIRIT

sapun_maslinovo_uljeSapuni i bërë me anë natyrale, me procedurë të ftohtë, në bazë të vajit të ullirit, është njëri nga prodhimet specifike të disa familjeve ulqinake. Janë shumë të dobishëm për trajtimin e lëkurës.

Ky sapun, përndryshe, është i fortë, lehtë shkumohet, mjaft zgjatën dhe ka erë të këndshme.

Çmimi i këtij sapun është rreth 1.5 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…