Sarvan: JEMI TË KËNAQUR SI RRJEDH SEZONI

Zana SarvanDrejtoresha e organizatës turistike Zana Sarvan ka deklaruar që duke marrë parasysh rrethanat është e kënaqur si po rrjedh sezoni i sivjetmë.

“Këtë vit nuk kishim vërejtje serioze të turistëve. Por, jemi të vetëdijshëm që ekzistojnë kufizimet në infrastrukturë, që duhet të punohet në zgjidhjen e çështjes të zhurmës, dilerëve dhe problemeve tjera që ndikojnë në cilësinë e prodhimit turistik”, tha ajo.

Sipas fjalëve të saja, nuk kishte probleme me furnizim me ujë, por kishte me rrymë elektrike, i cili, për fat të mirë, u zgjidh shpejt.

“Pastërtia është në nivel, në bashkëpunim me policinë janë ndërmarr masat në largimin e lypësve, ndërsa në nivel më të lart është ngritur organizimi i punës së info-pikave, gjegjësisht i ofrimit të shërbimeve turistëve”, tha Sarvan duke theksuar që Ulqinit i mungojnë hotelet, gjë që më së miri është ndjerë në parasezon.

Ajo paralajmëroi që problemet e sivjetme do të jenë lëndë e analizës serioze në mënyrë që të ndërmerren aktivitete që ato të zgjidhen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre