SESION KONSULTUES: NDIKIMI I COVID-19 NË PUNËN E ORGANIZATAVE JOQEVERITARE

Qendra e ResurseveTë premten, me datë 12 qershor 2020, me fillim në ora 10:30, do të organizohet takimi konsultues me temën: “Ndikimi i COVID-19 në punën e organizatave joqeveritare“. Konsultimet do të mbahen në hapësirat e Qendrës Lokale të Resurseve – Horizonti i Ri (Ulqin).

Thirrja është e hapur për OJQ-të nga komuna e Tivarit dhe Ulqinit.

Ky takim do të jetë rast i mirë për të shqyrtuar mundësitë dhe nevojat aktuale të OJQ-ve në periudhën pas COVID-19 dhe përpara një vale të re të mundshme.

Në këtë takim do të diskutohet për këto pika:

  • Prezantimi i raportit të CRNVO-së “Ndikimi i Covid-19 në punën e OJQ-ve në Mal të Zi”,
  • Shkëmbimi i përvojave, praktikave dhe njohurive midis OJQ-ve në situata emergjente,
  • Rrjetëzimi dhe bashkëpunimi midis OJQ-ve për të reaguar në situata emergjente,
  • Identifikimi i mbështetjes së veçantë për OJQ-të, me qëllim të reagimit më të mirë në situata emergjente.

Pjesëmarrja e 1 përfaqësuesi të organizatave lokale duhet të konfirmohet deri të enjten, me datë 11 qershor, në ora 14:00, në adresën: ivana.smolovic@crnvo.me ose në nr. e telefonit 020 219 120.

Konsultimet janë një nga aktivitetet e Qendrës së Resurseve për Organizatat e Shoqërisë Civile në Mal të Zi, të cilat Qendra për Zhvillimin e Organizatave Joqeveritare (CRNVO) i realizon në partneritet me OJQ Bonum nga Plevla, OJQ Nada nga Herceg Novi, OJQ Horizonti i Ri nga Ulqini dhe Qendrën Demokratike të Bijello Poles.

Projektin e financon Bashkimi Evropian dhe e bashkëfinancon Ministria e Administratës Publike.unnamed

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do