Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit: BANESA NË PINJESH PËRFSHIHET NGA ZJARRI

Pozar (1)Mbrëmjen e së shtunës më 26 dhjetor 2020,në ora 20:50, në numrin e telefonit kujdestar të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit në Ulqin, njoftohet për një banesë në Pinjesh e cila është përfshirë nga zjarri.

Meqenëse bëhet fjalë për objekt banimi, menjëherë janë derguar në vendngjarje tri autoçisterna zjarrëfikëse, një autoveturë teknike dhe 8 zjarrëfikësa. Me të arritur në vendngjarje është konstatuar se në banesë, në ate moment, nuk gjendej njeri, prandaj ka qenë e domosdoshme që dera e hyrjes hapej me mjete speciale për çka është njoftuar policia, e cila ka dalur menjëherë në vendngjarje, si dhe pronari.

Për fat të mirë nuk ka të lënduar pasi familjarët nuk ishin brenda objektit, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha edhe pse zjarri është lokaliziar menjëherë në ambientin ku ka shperthyer.

Intervenimi ka qenë mjaftë i rrezikshë dhe me vështirësi zjarrefikësit kanë depërtuar ne pullaz.

Shuarja e zjarrit ka zgjatur deri në orën 22:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre