Shërbimi i mbrojtjes: ZJARR I MADH NË ULLISHTË, VENDOSET NËN KONTROLLË

 

Zjarri, Flaka, Pozar, VatraTë hënën tek Çinari, në Ullishtën e Ulqinit, rreth orës 11.30, shpërtheu zjarri me përmasa të gjera, i shkaktuar me djegje të pakontrolluar, njoftohet për Portalin Ul-info nga Shërbimi i mbrojtjes dhe shpëtimit.

Zjarri po përhapet shpejt për shkak të erës së fortë verilindore.

Nga Shërbimi pohojnë se në këtë hapësirë janë dhjetë zjarrfikës dhe tre makina, të cilët tashmë e kanë nën kontrollë zjarrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…