SHF “Marshall Tito”: VIJON AKSIONI HUMANITAR

IMG-f512eb9caab30c09bb02ba642e34d075-VNjoftojmë opinionin publik që shkolla jonë „Marshall Tito“, ka ndërmarrë aksionin humanitar „ Një pallto për shokun / shoqen“ që organizohet nga data 7-13 dhjetor.

Siç e kemi bërë traditë viteve të fundit shkolla jonë në prag të festave të fundvitit ndërmerr aksione me qëllim humanitar.

Si pasojë e pandemisë këtë vit nuk kemi mundur të realizojmë shumë nga projektet e parashikuara, por ne gjithsesi kemi menduar të jemi pranë fëmijëve që në këtë kohë përballen jo vetëm me të ftoftit e dimrit por edhe me varfëri.

Aksioni jonë humanitar këtë vit mban emrin „ Një pallto për shokun/shoqen“, ku nxënësit që kanë mundësi dhe kanë pallto të cilat për arsye të ndryshme nuk ju duhen , i sjellin ato për një shok/shoqe që nuk e ka.

Këto ditë ne kemi mbledhur nje sasi të konsiderueshme te palltove dhe shpresojmë se deri në fund të aksionit të sigurojmë pallto për të gjithë nxënësit në nevojë .

Shfrytëzoj rastin që në emër të shkollës dhe fëmijëve përfitues, të falënderojmë publikisht të gjithë ata prindër dhe fëmijët e tyre që kontribuan ne aksionin tonë.

Drejtori,

Arben Llunji

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer