Shfaqja e modës: MIS SLLOVENIA MBAN FUSTANIN E DIZAJNERES NGA ULQINI

Edita (1)Ulqinakja Edita Nimanbegu, pronarja e “EDEN Atelier”, do të prezantojë muajin e ardhshëm në ngjarjen më të madhe të modës në Mal të Zi koleksionin e vet më të ri, mëson Portali Ul-info.

Prej më 15 deri më 19 prill do të mbahet, në shumë lokalitete në Podgoricë, “Mercedes-Benz Fashion Week Montenegro 2016”.

Imazhi i këtij manifestime do të jetë ish Mis Sllovenia dhe Miss Universe e Sllovenisë, Iris Mulej, e cila në këtë fotografi mban fustanin që është vepër dizajnuese e Edita Nimanbegut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…