Shkatërrimi i planifikuar i Kripores: DIVERSIONI I RADHËS!

Solana, KriporjaOrganizata sindikale e Kripores ka lajmëruar sot policinë për rastin e ri të shkatërrimit dhe vjedhjes së pronës së ndërmarrjes. Punëtorët gjatë vizitës së terrenit kanë zbuluar që është dëmtuar transportuesi, i cili shërben për bartjen e kripës dhe mjeteve nga basenet.

Pjesëtari i sindikatës Nikolla Çillingiri ka thënë për “Dan” që personat e panjohur qëllimisht kanë shkaktuar dëmin dhe kanë marrë rreth 150 metër të kabllos treshtresorë të tensionit, i cili është shumë i shtrenjtë. “Ky është dëmi më i madh deri tani, sepse metra e këtij kablli kushton në mes 70 dhe 100 euro. Pa të transportieri është i papërdorshëm kështu që nuk ka dilemë që bëhet fjalë për sabotimin e radhës i cili ka për qëllim ti kthej punëtorët nga qëllimi për ta marrë me qira fabrikën ndërsa ndërmarrjen ta varros përfundimisht”, tha Çilingiri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do