Shkodër: ATENTAT ME TELEKOMANDË POLICIT RRUGOR TË LEZHËS

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ka tronditur qytetin e Shkodrës pasditen e të hënës. Burimet policore lokale, siç sHkruan “Gazeta Shqip”, pohojnë se makina e një efektivi të policisë rrugore të Lezhës është hedhur në erë në momentin që ai po futej brenda. Si pasojë, efektivi Kujtim Çardaku, ka mbetur i plagosur rëndë dhe gjendja e tij mbetet kritike.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30, pranë pedonales “Kolë Idromeno” në qendër të qytetit, kur Çardaku ka qenë duke futur brenda automjetit të tij, një “Alfa Romeo”, e parkuar në anë të rrugës. Paraprakisht dyshohet se lënda eksplozive ka qenë vendosur në pjesën e përparme të automjetit, pranë trupit të Çardakut dhe kjo ka bërë që dëmi të jetë i madh. Burimet spitalore thonë se është bërë një ndërhyrje mjekësore urgjente, por gjendja e Çardakut është e rëndë.

Çardaku ka punuar si ish-efektiv i policisë gjyqësore në Shkodër, por para një viti ai u pezullua nga puna për shkak të një incidenti. Sipas informacioneve, Çardaku ka pak muaj që është rikthyer në detyrë, por këtë herë si efektiv i policisë rrugore të Lezhës. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe autorëve. Pistat kryesore e hetimit janë konfliktet personale ose për shkak të detyrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Qendra për kulturë: TË MARTËN FILLON “SKENA VERORE – ULQIN 2022”
Qendra për kulturë: TË MARTËN FILLON “SKENA VERORE – ULQIN 2022”

Qendra për Kulturë njoftoi se të martën, më 5 korrik, do të shënohet zyrtarisht fillimi i “Skenës Verore – Ulqin 2022”. Hapja e këtij festivali është planifikuar në Molen e Madhe, nën bedenet e Kalasë,

Podgoricë: KRIPORJA PRONË E SHTETIT, AKSIONARËT PO PËRGATITIN PADI
Podgoricë: KRIPORJA PRONË E SHTETIT, AKSIONARËT PO PËRGATITIN PADI

Toka e Kriporës së Ulqinit, gati 15 milionë metra katrorë, është e regjistruar këtë javë në kadastër si pronë e shtetit të Malit të Zi, shkruan “Dan”. Administratori i falimentimit të Kriporës, Zharko

OT: MBI 15 MIJË TURISTË QËNDROJNË NË RIVIERËN E ULQINIT
OT: MBI 15 MIJË TURISTË QËNDROJNË NË RIVIERËN E ULQINIT

Në ditën e parë të korrikut të këtij viti në rivierën e Ulqinit pushojnë 15.097 mysafirë, është kumtuar ngaOrganizata Turistike. Siç thuhet, më shumë se një e treta të tyre janë në hotele, gjëgjësisht

Sella: DO TË RRITET BUXHETI PËR MBËSHTETJEN E TË TË RINJVE
Sella: DO TË RRITET BUXHETI PËR MBËSHTETJEN E TË TË RINJVE

Nënkryetari i Komunës së Ulqinit Beqir Sella tha që administrata e re është dhe do të jetë në mbështetje të të rinjve dhe projekteve me fokus të rinjtë.   Sipas fjalëve të tij, Komuna e Ulqinit do

Gjeka Nënave të Srebrenicës: JU JENI EDHE NËNAT TONA
Gjeka Nënave të Srebrenicës: JU JENI EDHE NËNAT TONA

Ministri për drejtat e njeriut dhe pakicave në Qeverinë e Malit të Zi Fatmir Gjeka dhe perfaqësuesi i Aleancës Qytetare Milan Radoviq dhuruan sot një shami për Nënat e Srebrenicës. “Thonë se Zoti i do