Shkodër: POLICIA ASGJESON 2220 RRENJË HASHASH

Policia e Shkodrës ka nisur të marten një aksion kundër bimëve narkotike. Mësohet se në fshatin Toplanë janë zbuluar dhe asgjësuar me zjarr 6 parcela me kanabis, ose 712 rrënjë.

Aksioni u shtri edhe në fshatin Kir, ku edhe aty u asgjesuan 6 parcela ose 1509 rrënjë kanabis.

Policia e Shkodrës ndërkaq po punon për identifikimin e kultivuesve të kanabisit.

Po sipas të njejtave burime, mësohet se parcelat me kanabis u asgjesuan pas operacionit me helikopter. (Gazeta Metropol)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…