Shkodran Mustafi: SHQIPTARI I PARË KAMPION BOTE

Shkodran MustafiShkodran Mustafi është lojtari i parë shqiptar që fiton medaljen e artë në një Kampionat Botëror.

Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi, me origjin nga Gostivari, ka arritur të shijojë suksesin më të madh të një shqiptari në një Kampionat Botëror.

Anëtari i përfaqësueses së Gjermanisë u shpall kampion në Botërorin e Brazilit.

Shkodrani luajti në tri ndeshje për gjermanët në këtë Botëror, përfshirë atë si titullar ndaj Algjerisë, ku edhe u dëmtua gjatë ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…