Shkolla në Sukubinë: TË HËNËN VAZHDOJNË PUNIMET, PËRFUNDOJNË PËR 45 DITË

Shkolla ne Sukubine“Vitin e ardhshëm shkollor 2019/20 do të shkojnë nxënësit e parë në shkollën e re në Sukubinë”, njoftoi kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq.

Ai për Portalin Ul-info tha se në mbledhjen me ministrin e arsimit Damir Shehoviq, përfaqësuesit e diasporës dhe kryerësit e punimeve u arrit marrëveshja që punimet të vazhdojnë të hënën, ndërsa të përfundojnë për 45 ditë.

Sipas fjalëve të tija, pas kësaj është obligim i Komunës që të pajis këtë institucion edukativo – arsimor.

Vlera e përgjithshme e punimeve, të filluara në fund të vitit 2015, është rreth 300 mijë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë