Shqiperi: RAMA KRYEMINISTER, META KRYEPARLAMENTAR

Edi Rama do te jete kryeministri i ri, nderkohe qe kreu i LSI-se, Ilir Meta do te drejtoje Kuvendin e Ri te Shqiperise.

Dy kryetaret e PS-LSI, Edi Rama dhe Ilir Meta, u takuan per rreth 2 ore e 30 minuta per te vendosur piketat e planit te tranzicionit deri ne hapjen e legjislatures se re. “U ra dakord qe ne funksion te nje ndarjeje te pergjegjesive per te permbushur me sukses detyrimet qe burojne prej votes plebishitare te 23 qershorit per Aleancen per Shqiperine Europiane, kryetari i PS Edi Rama do te drejtoje qeverine e re, ndersa kryetari i LSI Ilir Meta do te drejtoje Kuvendin e ri”, thuhet ne njoftimin zyrtar.

Sipas marreveshjes, u konfirmua angazhimi publik i PS-LSI per te ndare mandatin e deputetit nga detyra ekzekutive e ministrit. “U vleresua se pikesepari nje grup i perbashket pune nen drejtimin e Sekretarit te Programit te PS, Ilir Beqja, dhe anetarin e kryesise se LSI Edmond Haxhinasto, duhet te nise menjehere nga puna per planin e detajuar te punes se 300 diteve te para qe do t’i paraqitet publikut ne muajin shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës
Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës

Shënimi i Ditës së Shkollës së Mesme “Vëllazërim – Bashkim” të Ulqinit, i cili u mbajt ditën e martë, më 21 mars, i tejkaloi përmasat e një dite të zakonshme festive, e cila shumë vite më parë kremtohej

Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË
Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË

Riva Restaurant & Terrace ofron vende pune: kamarier/e, ndihmës kamarier/e, banakier/e, ndihmës banakier/e, ndihmës/e ne kuzhinë, mirëmbajtëse/ pastruese. Kontakt: hotel-riva@hotmail.com tel. +38267324393,

Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT
Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT

Bashkësia Islame e Ulqinit njoftoi se sonte në të gjitha xhamitë e Ulqinit do të mbahen teravitë e para. Kjo do të thotë se nesër, e enjte, më 23 mars, është dita e parë e agjërimit në muajin e Ramazanit.

Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“
Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“

Na vizitoni dhe shfyrtëzoni ofertën të cilën e kemi pregaditur për ju. Aksioni vlen në të gjithë marketët e SARS-it. Ju ofrojmë çmimet më të volitshëm, më të ulëta nga asortimani ynë të produkteve. Mund

Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës
Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari dhedrejtori ekzekutiv i Fondit për Mbrojtjen e MjedisitJetësor të Malit të Zi (Eko Fondi) Drashko Boljeviqkanë nënshkruar Memorandum për Bashkëpunimi, me