Sinishtaj për Aneksin 2 PDS-Forca: CUNGU DËSHIRON TË SHPËTOI VETËN

Vasel Sinishtaj, Nazif CunguFunksionari i Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj ka dhënë në deklaratën për Portal Analitika se Nazif Cungu me rastin e nënshkrimit të aneksit të marrëveshjes me PDS-në është paraqitur para së gjithash duke shpëtuar veten.

Sinishtaj rikujton se ky është aneksi numër dy dhe, siç thotë, nga ajo çfarë ka lexuar asgjë nuk është precizuar. “Çdo gjë që lexova në këtë aneks mund ta dorëzojë një deputet në parlament. Askund nuk thuhet që ligji do të bihet apo që ekziston detyrimi për miratim, vetëm qëndron që “do të tentohet”, “iniciohet”, “provohet”. Në këtë mënyrë mendoj se Shqiptarët kanë hyrë në një lojë e cila nuk është definuar. Asgjë nuk është konkret, lehtë është të propozohet por duhet miratuar”, tha Sinishtaj.

Ai theksoi se nuk duhej t’i qasen aneksit të marrëveshjes në këtë formë dhe që “Shqiptarët duhet të jenë të unifikuar”.

Nuk duhej të paraqitej atje Nazif Cungu duke shpëtuar para së gjithash veten. Ai nuk më respektojë mua kur bëhet fjalë për mandatin kështu që mos të pres që dikush ta respektojë atë. Ky është një qasje joserioze ndaj problematikës por do të shohim çfarë do të ndodh”, tha Sinishtaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do