Skaneri në Shtëpinë e Shëndetit: DITË E MADHE PËR KOMUNËN E ULQINIT

Shtëpia e Shëndetit në Ulqin nga e premtja do të ketë tomografinë e kompjuterizuar (skanerin CT) me vlerë 300 mijë euro, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Ky, siç thonë ato, është donacion i familjes Abazoviq e cila Shtëpisë së Shëndetit i dhuroi mjetet të cilat paraprakisht janë grumbulluar për shërimin e djalit të tyre, i cili, për fat të keq, ndërroi jetë dy vjetë më parë.

Shtëpinë e Shëndetit në Ulqin, me këtë rast, e vizituan nënkryetari i Qeverisë Dritan Abazoviq dhe ministrja e shëndetësisë Jelena Boroviniq – Bojoviq.

Nënkryetari i Qeverisë vlerësoi se kjo është një ditë historike për Ulqinin. “Ndajmë lumturinë dhe dhimbjen sot në Ulqin. Falënderimet e mëdha i shkojnë ministres Boroviniq – Bojoviq dhe skuadrës së saj, si dhe ekipit të Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin, në krye me drejtoren Sadije Hollaj. E arritëm qëllimit e familjes Abazoviq dhe të vëllait tim, Allmirit që më në fund të instalojmë dhe vendosim skanerin në Ulqin”, tha Abazoviq.

“Jam i sigurt që Emroja sot do të ishte shumë krenar për të gjithë ne dhe besoj që ai është në një vend më të bukur. Në këtë mënyrë u kthye borxhi ndaj qytetarëve, në veçanti atyre të Ulqinit, por edhe të tërë Malit të Zi, rajonit dhe nga të gjithë meridianët, të cilët treguan solidaritet të madh në një moment”, tha nënkryetari i Qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË

Të shtunën me datë 24.09.2022 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Hadzici friends” në sportin e Taekwondo-së për të dy disciplinat, Ndeshje dhe Forma. Ky aktivitet i Taekwodo-së mblodhi 480 sportist, 41 ekipe nga 5

TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË
TAEKWONDO ULQINI: TETË MEDALJE NGA TURNEU NË SARAJEVË

Të shtunën me datë 24.09.2022 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Hadzici friends” në sportin e Taekwondo-së për të dy disciplinat, Ndeshje dhe Forma. Ky aktivitet i Taekwodo-së mblodhi

Harasani: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ MAHNITI TË PRANISHMIT NË KOMBET E BASHKUARA DHE NA BËRI KRENAR
Harasani: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ MAHNITI TË PRANISHMIT NË KOMBET E BASHKUARA DHE NA BËRI KRENAR

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së Malit të Zi, mr Ilir Harasani, i cili është pjesë e delegacionit shtetëror që ndodhet për vizitë zyrtare në SHBA dhe në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve

Organizata turistike: NË ULQIN MBI KATËR MIJË TURISTË, POTHUAJSE TË GJITHË TË HUAJ
Organizata turistike: NË ULQIN MBI KATËR MIJË TURISTË, POTHUAJSE TË GJITHË TË HUAJ

Këto ditë në rivierën e Ulqinit po qëndrojnë 4.139 mysafirë, njoftuan nga Organizata Turistike. Numri më i madh i turistëve pushon në akomodime private, 2,923, 1.137 në hotele, ndërsa 79 të ftuar në kampe

Hotel “Mediteran”: SHITJA E INVENTARIT – SHUMË E VOLITSHME
Hotel “Mediteran”: SHITJA E INVENTARIT – SHUMË E VOLITSHME

Duke filluar nga 999 euro për çelës – Ti merr gjithçka brenda. +382 69 154180 Hotel Mediteran Ulcinj – Ulqin https://www.facebook.com/photo?fbid=5362660407189709&set=pcb.5362662537189496

Komuna: PUNËTORIA KREATIVE ME RASTIN E DITËS SË SHTETIT EKOLOGJIK
Komuna: PUNËTORIA KREATIVE ME RASTIN E DITËS SË SHTETIT EKOLOGJIK

Me rastin e shënimit të 31-vjetorit të shpalljes së Malit të Zi shtet ekologjik, në organizim të Sekretariatit për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Ekologji, të marten në hapsirat e Komunës së Ulqinit është