Spektakël në basketboll: TË HËNËN NË ULQIN MYSAFIRË „BUDUQNOSTI“

Kosarka, BasketbollNë kuadër të garës në Super ligë, e cila grumbullon gjashtë klube më të mira në vend, të hënën, me 30 Prill, në Ulqin dashamirët e basketbollit do të kenë mundësi të shijojnë spektakël të vërtet.

Mysafir i KK „Ulqinit“ është „Buduqnosti“ nga Podgorica, skuadra e cila ishte më e mira në ABA ligën rajonale.

Ndeshja fillon në ora 20:00, ndërsa nga udhëheqësia e klubit të Ulqinit ftuan tifozët që të jenë „lojtari i tyre i gjashtë“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…