Taekwondo Klubi Ulqini: MARRIN PJESË NË TURNEUN NDËRKOMBËTAR NË BELGJIKË

Gjatë vikendit me datë 19-20.03.2022 në Belgjik u mbajt turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së i nivelit G2/E2 një ndër aktivitet më të mëdha të Taekwondo-së në Europë të këtij niveli. Aktivitet ky i cili shërben për rang listën botërore dhe grumbullimin e pikëve për lojrat Olimpike. Morën pjesë afro 1600 sportist nga 74 vende. Taekwondo Ulqini u prezantua me tre sportiste.

Garuesja më e suksesshme ishte Sara Kraja e cila fiton medaljen e argjendit 🥈. Me tre ndeshje të fituara kundër Francës, Kanadës, Greqisë, ajo u ndal në finale nga përfaqësuesja e Holandës.

Garuesja Arta Ismailaga fiton ndeshjen e parë kundër Francës, ndërsa ndeshjen e dytë humbet mu në sekondën e fundit e cila ishte shume pran medaljes të këtij niveli. Garuesja e tretë Amela Nuti u ndal në ndeshjen e parë nga përfaqësuesja e Polonisë.

Falënderojmë të gjithë sponsorët në përkrahje të sportistëve tanë.

Tkd Ulqini,

Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Në rrugën përball Gjimnazit: PUNIMET E LËNA PËRGJYSËM SHQETËSOJNË BANORËT E ZONËS

Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN
Dr. Abdiq: KËTË FUNDJAVË SIMPOZIUMI I ORTOPEDËVE DHE TRAUMATOLOGËVE NË ULQIN

Simpoziumi i ortopedëve dhe traumatologëve do të mbahet prej më 27 deri më 29 maj, në hotelin Riva në Ulqin. Simpoziumi do të grumbullojë mbi 50 ortopedë specialistë dhe specializantë, nga Mali i Zi, rajoni

CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË PREMTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 27 maj, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet: në periudhën prej orës 08 deri në 14: një pjesë e vendbanimit

“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”
“Vijesti”: BEQOVIQËT RESPEKTOJNË MARRËVESHJEN, DO TË INVESTOJNË MBI 13 MILION NË HOTELIN “MEDITERAN”

Kompania “Beqoviq management group”, blerësja e hotelit “Mediteran” në Ulqin, për momentin po e respekton në tërësi marrëveshjen të cilën në tetorin e vitit të kaluar e ka nënshkruar me Qeverinë dhe Rivierën

E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ
E.Ukoviq: INTERVISTË ME DREJTOREN E SH.F. “MARSHALL TITO”, MEDINA ÇOBAJ

1.Para disa muajsh jeni emëruar si drejtoreshë e shkollës sonë. Çfarë ju ka motivuar që të panoni këtë post? Motivimi i veçantë vjen nga forca ime e që është optimizmi dhe qëndrimi im pozitiv që kam. Nga

Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime
Nimanbegu: As inxhinieri politike, as mos parime

Demantojmë pretendimet e zyrtarëve të UDSH-së dhe DPS-it se marrëveshja mes Forcës dhe koalicionit për Fillim të Ri është inxhinieri politike dhe se ata ndihen të mashtruar. Ne i hedhim poshtë plotësisht