Taekwondo team Ulqin: SUKSESE NË TURNETË E NOVI SADIT DHE TIRANËS

Vikendin që lam pas klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit në dy aktivitete sportive: në Novi Sad dhe në Tiranë.
Në qytetin e Novi Sad-it u mbajt turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së Sabac Open 2022 për të dy disiplinat: ndeshje dhe forma.
Në këtë aktivitet të Taekwondo-së u paraqiten 906 sportist, 74 ekipe nga 14 shtete. Taekwondo Ulqini u paraqitë me 14 sportist. Ekipi Ulqinit arriti të sjellë 12 medalje dhe një trofe.
Sportistët që u kurorëzuan me medalje:
🥇Enes Dushku
🥇Sumeja Bisha
🥇Leona Lleshi
🥇Gabriel Jankoviq
🥇Nehar Dabi
🥇Ajan Brashnjani
🥈Amell Nuti
🥈Amella Nuti
🥉Amra Dushku
🥉Adnan Mekic
🥉Eren Karaminxhoja
🥉Erdi Resulbegu
Në renditjen e përgjithshme Ulqini u rendit ne vendit e parë në disiplinën e Formave.
Ndërsa në qytetin e Tiranës u mbajt turneu për kategorinë fëmijë dhe kadet ( Children & Cadet Select) po ashtu për të dy disiplinat. Taekwondo Ulqini u paraqitë me 15 sportistë.
Ekipi nga Ulqini fitoi 12 medalje dhe 2 trofe.
🥇Vlera Dabi
🥇Sara Kraja
🥇Arta Ismailaga
🥇Merisa Malokraja
🥇Erina Tula
🥇Sara Doda
🥇Fabian Zadrima
🥈Denis Cobi
🥈Iman Lihari
🥉Ensar Doda
🥉Ajan Uruçi
🥉Berina Kollari
Në renditjet e përgjithshme Ulqini zuri vendit e tretë në kategorinë Children dhe trofe 🏆 për pjesëmarrje dinjitoze.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu